Dash (DASH) Nedir?

6 Kasım 2020

Dash (DASH) Nedir?

 

Ocak 2014’teki kuruluşundan bu yana, Dash aşağıdaki gibi özellikler ekledi:

 

 -Teşvik edilmiş düğümlere ve merkezi olmayan proje yönetişimine sahip iki katmanlı ağ (Masternodes)

 

 -Anında kapatılan ödemeler (InstantSend)

 

 -Anında değişmez blok zinciri (ChainLocks)

 

 -İsteğe bağlı gizlilik (PrivateSend)

 

Dash Nasıl Çalışır?

 

Dash Ağı, gelişmiş hizmetleri güvenli bir şekilde sağlamak ve Dash’in teklif sistemi üzerinde yönetişim sağlamak için tasarlanmış Dash’ta tutulan teminatlarla desteklenen sunucular, ana düğümler tarafından yönetilir. Blok ödülünün bir kısmı karşılığında, masternodlar ağa ikinci bir hizmet katmanı sağlar. Dash’i% 51 madencilik saldırılarına karşı koruduğu bildirilen InstantSend, PrivateSend ve ChainLocks gibi işlevleri kolaylaştırıyorlar.

 

Dash yönetişim sistemi veya hazine, rekabetçi ve merkezi olmayan bir şekilde projenin geliştirilmesi için blok ödüllerinin% 10’unu dağıtır. Bu, sürekli geliştirme, entegrasyon ve Dash’in diğer faaliyetlerini destekleyen Dash Core Group, Inc. (DCG) dahil olmak üzere birçok finanse edilen kuruluşun oluşturulmasına izin verdi.

 

Dash’in piyasaya sürülmesinden sonraki ilk 48 saat içinde yaklaşık 2,0 milyon madeni para çıkarıldı ve bu da planlanan emisyon programını önemli ölçüde aştı. Dash, başlangıçta Litecoin’den çatallandı ve Litecoin, zorluk ayarlama algoritmasındaki bir hatadan dolayı benzer bir sorunla karşılaşsa da, bu Dash’in piyasaya sürüldüğü sırada yaygın olarak anlaşılmamıştı. İlk iki Litecoin bloğu (piyasaya sürülmeden önce çıkarılmış olan) hariç tutulduğunda, ilk 24 saatteki kripto para emisyonu, ilk 24 saatte 500.000 Litecoin oluşturulmasıyla sonuçlandı. Dash’in bu hatayı Litecoin’den miras aldığı iyi belgelenmiş olsa da, yine de ortaya çıkan fastmine’nin erken madencilere fayda sağlamak için kasıtlı olup olmadığı konusunda yaygın spekülasyonlar var.

 

Birçok kişi, o sırada başlatılan diğer projelere benzer şekilde, lansmanda blok ödülleri için yarıştı. Sonraki yıllarda, Dash, Google Cloud’a göre, bugün onu en iyi dağıtılan kripto para birimlerinden biri yapan çeşitli piyasa döngüleri aracılığıyla borsalarda aktif olarak işlem görüyor.

 

Dash (DASH) Nasıl Alınır?

 

Vebitcoin üzerinden DASH satın alıp, ticarete başlayabilirsiniz. Buradan DASH marketimizi inceleyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kripto para yatırma ve çekme işlemlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

 


İlginizi Çekebilir