vebitcoin

Kripto Para güvenliği

Güvenliğin sizin için en önemki unsurlardan biri olduğunun farkında olarak, sizlere en gelişmiş güvenlik seçenekleri sunmaktayız. Kripto cüzdanları, finansal kurumlar ve bireysel yatırımların güvenliği için birçok çözüm seçeneklerini piyasaya sürmüştür. Kripto sektöründe, depolama uygulamalarının temelinde, tamamen yazılım tabanlı ve Güvenilir Yürütme Ortamı’na (GYO- Trusted Execution Environment) dayalı birleşik donanım / yazılım geliştirme yöntemleri yer almaktadır. Kurumsal dereceye sahip güvenlik kriterleri ve ürün çeşitliliği açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan BitGO’nun, Türkiye partner ortağı Vebitcoin’dir. Bu ortaklık sayesinde müşteriler sıcak depolara ihtiyaç duymadan direkt soğuk depolar üzerinden kripto para alım- satımı yapma imkanı bulmaktadırlar. Bu entegrasyon, ürünlerinizin güvenliğini ön planda tutarak risk ve karmaşıklığı ortadan kaldırır. Gerekli prosedürler ve politikalar yerine , ürün çekim süresine odaklanmak, müşterilerini saldırıya, yanlış talimatlara ve hırsızlığa karşı hassas ve güvenli hale getirir.

Vebitcoin’in güvenlik özellikleri;

1. Çevrimdışı cüzdanlarımız, çok imzalı (“Multi Signature”) cüzdanlardır.
2. Cüzdanlarımız FIPS-Level-2 güvenlik düzeyine sahip cihazlarda saklanır.
3. Yedeklerimiz farklı ülkelerde özel güvenlikli ortamlarda korunur.
4. Yapılan harcamalar, dijital imzalar ve kontroller yapıldıktan sonra işlemleriniz gerçekleşir.

Her Hesapta İki Aşamalı Doğrulama

Sistemimizde kayıtlı kullanıcılarımızın hesap güvenliği bizler için çok önemlidir. Hesabınız, kullanıcı adı ve şifreniz dışında ikinci bir doğrulama yöntemi ile daha güvenli hale getirilmektedir. Hesabınıza her girişinizde kayıtlı GSM numaranıza, SMS ile tek kullanımlık şifre gönderilmektedir. Üstelik bu SMS’ler için sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Dilerseniz eğer iki aşamalı doğrulamanızı SMS şifresinden farklı bir yöntem olan Google Authenticator uygulamasını kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. Google Authenticator’ı aktif hale getirmek için Güvenlik -> İki Aşamalı Doğrulama sayfasına gidiniz.

Güvenlik Resimleri

Hesabınıza her girişinizde size özel bir güvenlik görseli gösterilmektedir. Bu uygulama sizin doğru sitede olduğunuzdan emin olmanız için kullanılmaktadır. Güvenlik görselinin ve kayıt esnasında sadece sizin bileceğiniz bir yazı ile giriş yapabilirsiniz. Eğer seçimlerinizin/yanıtlarınızın farklı olduğunu düşünürseniz mutlaka tarayıcınızın arama kısmında http://www.vebitcoin.com yazdığından emin olunuz.

Detaylı Kullanım Hareketleri

Hesabınız ile ilgili her işleminizde IP adresi, cihaz tipi, işletim sistemi ve tarayıcı bilgileri kontrol edilmektedir ve kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgiler ile birlikte farklı yöntemler kullanılarak, hesabınızda yapılan işlemlerin sizin tarafınızdan yapıldığı sistem tarafından sürekli olarak kontrol edilmektedir. Ayrıca hesabınız ile yapılan işlemlerinizi kontrol edebilmenizi sağlamaktadır.

Uygulama Güvenliği

Sistemimiz, son teknolojiye sahip güvenlik yöntemleri ile korunmaktadır. Kümeleme yazılım ve sistem güvenliği yöntemleri ile bilgileriniz korunmaktadır ve düzenli bir şekilde uluslararası dereceye sahip bağımsız denetim şirketlerinin kontrolüne tabi tutulmaktadır.

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish