vebitcoin

Google Authenticator (Google 2FA) Kurulumu

Google Authenticator (Google 2FA) Kurulumu


Google Authenticator (Google 2FA) Doğrulama:

Google Authenticator, iki adımlı doğrulama yapmanıza yarayan güvenlik arabirimidir. Birçok dijital ortamda kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan Google Authenticator, bütün Android, iPhone, iPod Touch, iPad ve Blackberry cihazlarda çalışmaktadır. 

Google Authenticator Nasıl Kullanılır? 

Google Authenticator kullanabilmeniz için Google hesabınıza ve yukarıda belirttiğimiz akıllı cihazlardan birine ihtiyacınız olacaktır. Ardından cihazınızdan Google Authenticator uygulamasını indirmelisiniz. Google Authenticator’ı ilk kez kullanacaksanız eğer ”Kurulumu Başlat” seçeneğini işaretleyiniz. Yeni hesap ekliyorsanız uygulamanın menüsünden ”Hesap Oluştur” seçeneğini işaretleyiniz.

Mobil cihazınızı hesabınıza bağlamak için:


QR kodunu kullanarak (SCAN QR CODE):  Barkod tara’yı seçiniz. Authenticator uygulaması mobil cihazınızda bir barkod tarayıcısı bulamazsa, bir tane indirip yüklemeniz gerekmektedir. Kurulum işlemlerini tamamlayabilmek için bir barkod tarayıcısı uygulaması yüklemek istiyorsanız, Yükle seçeneğini seçiniz, ardından yükleme işlemlerine devam edebilirsiniz. Uygulama yüklendikten sonra, Google Authenticator’ı yeniden açın, ardından kameranızı bilgisayarınızın ekranındaki QR koduna tutun.

Mobil cihazınızı hesabınıza bağlamak için:

QR kodunu kullanarak (SCAN QR CODE):  Barkod tara’yı seçin. Authenticator uygulaması mobil cihazınızda bir barkod tarayıcısı bulamazsa, bir tane indirip yüklemeniz istenebilir. Kurulum işlemlerini tamamlayabilmek için bir barkod tarayıcısı uygulaması yüklemek istiyorsanız Yükle’yi seçin, ardından yükleme işlemlerine geçin. Uygulama yüklendikten sonra, Google Authenticator’ı yeniden açın, ardından kameranızı bilgisayarınızın ekranındaki QR koduna tutun.


Gizli anahtar kullanarak:  ”Sağlanan Anahtarı Girin’ seçeneğini seçiniz. Ardından “Hesap adını girin” kutusuna Google Hesabınızda kullandığınız e-posta adresini giriniz. Daha sonra, bilgisayar ekranınızdaki “Anahtarınızı girin” kutusuna gizli anahtarı yazmanız gerekmektedir. Anahtarın zamana dayalı seçeneğinde olduğundan emin olunuz, ardından Ekle’yi seçiniz.Uygulamanın çalışıp çalışmadığını test etmek için mobil cihazınızdaki doğrulama kodunu, sitemizde bulunan Kod öğesinin altında bulunan kutuya giriniz ve ardından “Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kodunuz doğru ise bir onay mesajı görürsünüz. Kurulum işlemine devam etmek için “Kaydet”i tıklayınız. Kodunuz yanlış ise mobil cihazınızda yeni bir doğrulama kodu oluşturmayı deneyebilirsiniz ve sonra o kodu sitemizde bulunan Kod alanına girmeniz yeterlidir.  

Başlamadan Önce Telefon ayarlarınızı güncelleyiniz ;

Cihanızında zaman bilgilerinin doğruluğunu sağlamak için: 
Android Cihaz kullanıyorsanız; Google Authenticator uygulamasında yer alan sağ üstteki 3 nokta butonundan ana menüye gidiniz. Ardından Ayarlara dokunun ve kodlar için zaman düzeltme’yi seçiniz. ”Senkronize et ‘‘ seçeneğine ulaşarak, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

IOS Cihaz kullanıyor iseniz;

Ayarlar – Genel – Tarih ve Saat menüsünden Otomatik Ayarla seçeneğini aktif ediniz.

Vebitcoin Paneli İçin Google Authenticator Görsel Kurulumu

1. Vebitcoin paneline giriş yaptıktan sonra “Hesabım – Profil” alanına gidiniz.
2. Profil yazısının alt kısmında bulunan “Google 2FA Aktif Yap” yazısının yanında yer alan “Aktive Et” seçeneğine tıklayınız.
3. Google 2FA’yı Aktive Et seçeneğini aktif ettiğiniz QR alanı ile karşılaşırsınız. 
4. Barkodu Tara seçeneğine tıklayarak QR kodunu tarayınız ve uygulamada çıkan 6 haneli kodu sitemizde bulunan “Kod” alanına giriniz. AKTİVE ET seçeneğini işaretleyiniz ve bu şekilde kurulumu BAŞARIYLA TAMAMLADINIZ.


İkili Doğrulama (Google 2FA) aktif ettiğiniz takdirde sisteme her giriş sırasın da Google Authenticator programında çıkacak olan 6 haneli kodu girerek sisteme güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz.


UYARI: Google Authenticator(2FA) silmeniz yada bilgilerinizi kaybetmeniz durumunda yapmanız gerekenler;

Sizden aşağıda istenilen bilgileri support@vebitcoin.com adresine konuyu belirterek yollamanız gerekmektedir. Tüm işlemleriniz güvenlik birimi tarafından kontrol edilmekte ve 1-7 gün içerisinde yapılacak olan onay işlemi sonrasında hesabınız tekrar aktif edilebilmektedir.

* Son bakiyeniz (yaklaşık miktarı) 
Farklı bir Borsadan veya cüzdan adresinden en son yaptığınız transferin bilgileri (yaklaşık miktarı, kripto adı, varsa Tx ID)
*  Kimliğinizin ön ve arka kısmının fotoğrafı,
*  Yüzünün belirli olduğu bir fotoğraf (ÖZÇEKİM/SELFIE)2FA sıfırlama dilekçeniz.

tr_TRTurkish
en_USEnglish tr_TRTurkish