Markette Takas işlemi nasıl yapabilirim?

28 Nisan 2020

İşlem yapabilmek için hesabınıza giriş yapınız. Market seçeneğini işaretleyiniz.

1.Market listesi sırası ile BTC MARKET, TRY MARKET, TUSD MARKET seçeneklerini göreceksiniz. Seçmek istediğiniz marketi size göre ekranın sol tarafından seçiniz. 

2. Kripto para, hangi markette takas ediliyor altta verilen  görselde belirtilmiştir, inceleyebilirsiniz.
(Ripple  / TRY market)

3.En son tamamlanmış emrin işlemiş olması gerekmektedir. Ekranın sağ  köşesinden son tamamlanan emirleri kontrol edebilirsiniz. 

4.Bir ürünün son 24 saatte satış emri hangi markette yer alıyorsa, o marketteki değeri ile ölçülür,  ekranın sağ en üst köşesinden kontrol edebilirsiniz.

5. En düşük ve En yüksek gerçekleşmiş takas işlemlerini, ekranın en üst bölümünden inceleyebilirsiniz.

6. Son gerçekleşen emir ile ürünün son fiyatı belirlenir, ekranın sol üst fiyat yazan bölümünden inceleyebilirsiniz.

Limit ; İşleme koyduğunuz ürününüzün hangi fiyattan almak veya satmak istediğinizi belirten takas bölümüdür. 

Market pirice ; İşleme koyduğunuz ürününüzün, alış ve satış işleminizi yaparken fiyatın, siz belirlemeden anlık olarak oluştuğu takas bölümüdür. Kur fiyatı gözetmeden en üst veya en alt seçenekten işlem yapabilirsiniz.

Stop Lost; İşleme yaptığınız ürünün ani hareketlenmeler sonucunda, sizin belirlediğiniz fiyattan işlem görmesidir. Vebitcoin’de stop loss kullanabilirsiniz.

Elinizdeki kripto para miktarınız,  yani bakiyeleriniz,   ”BTC Balance’‘ olarak belirlenmiştir. (TRY markette işlem gören, fakat BTC markette işlem görmeyen ürünlerinizin BTC değerini 0 olarak görürsünüz. )

Alış emirlerinizde, son takasa yakın aktif 20 işleminiz görüntülenir. 

İşlemler tamamlanmış; Tüm takas işlemlerinizi, inceleyebileceğiniz bölümdür. Son tamamlanmış emir anı zamanda güncel fiyattır 

Siparişlerim ; Kendi hesabınızla yapmış olduğunuz işlemlerinizi bu bölümden kontrol edebilir, inceleyebilirsiniz. Aktif emirlerinizde son 12 işlemi görebilmektesiniz  Tam detaylı görmek isteyen yatırımcılarımız,  ”Bütün Emirler’‘ kısmını işaretlemelidir. Yenile butonundan sonra, son emirlerinizi ekrana yansıtabilirsiniz. 


İlginizi Çekebilir