TÜRK LİRASI VE KRİPTO PARA ÇEKME İŞLEMLERİ

21 Ekim 2020

TÜRK LİRASI ÇEKME İŞLEMLERİ

Banka aracılığı ile Yapacağınız Türk Lirası Çekme İşlemleri

Bilgilendirme:

 

-Sadece adınıza açılmış bireysel, vadesiz, TL hesaplarına çekim talep ediniz. Üçüncü şahıslar adına transfer talep edilemez.

 

-Çekim işlemi gerçekleştiren IBAN numarasına ait Kullanıcı bilgilerinin, Vebitcoin sistemimize kayıt olurken belirttiğiniz kimlik bilgilerinizin ile aynı olması gerekmektedir.

 

-Mesai saatleri dışında yapılan çekim işlemleri, bankaların mesaiye başlaması ile birlikte işlem sırasına alınarak gerçekleşmektedir.

 

– Talepleriniz otomatik olarak takip edilmekte ve bir sıra dahilinde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle çekim talebi oluşturduktan sonra ayrıca bir bildirimde bulunmanıza gerek yoktur.

 

– TL çekim işleminizin gerçekleşmesi için hesabınızın onaylanması gerekmektedir. Onay işlemini tamamlamadıysanız işlemlerinize başlamadan önce bu aşamayı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

Hafta sonu dolayısıyla beklemede kalan çekim talebiniz paranızın askıda kalmaması adına hesabınıza iade edilebilmektedir. Dilerseniz Papara kullanarak 7/24 çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

– İlk kez Türk Lirası yatırma işlemi gerçekleştiren kullanıcılarımız, 48 saat boyunca (mesai saatleri koşulunda) herhangi bir kripto para yatırma ya da çekme işlemi gerçekleştirememektedir. 

 

 ❗  Türk Lirası Çekmek isteyen yatırımcılarımız, mesai saatleri içerisinde işlemleriniz tamamlanmaktadır. Para çekme işlemleri işlem yoğunluğuna göre 0-72 saat sürebilmektedir. İşlem sırasına alınmış olan çekimleriniz için belirlenen süre aşılmışsa, destek talebinizi ekibimize support@vebitcoin.com üzerinden iletebilirsiniz. 

 

Limitler:

 

En Az Türk Lirası Çekme Miktarınız : 100 ₺

 

En Fazla Türk Lirası Çekme Miktarınız : 25.000₺  (24 saat içerisinde yapacağınız işlemlerinizin toplam miktarıdır. )

 

Komisyon: Banka kullanarak gerçekleştireceğiniz çekim işlemleriniz için 3 ₺ komisyon alınmaktadır.

 

Banka aracılığı ile Türk Lirası Çekme İşlemini Nasıl yaparım?

 

1. www.vebitcoin.com sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın ve para çek sayfasına ilerleyin;

2. İlk sırada olan TRY kısmına tıklayarak, Havale/EFT seçeneğini seçmiş olmanız gerekmektedir. Bu şekilde Banka aracılığı ile TRY çekme işleminize başlamış olursunuz.

 

3. Aşağıdaki ekranda bilgilerinizi girmeniz ve gönder butonuna tıklayarak işleminizi onaylamanız gerekmektedir.

 

IBAN kısmına; bankanızın IBAN bilgisini, çekmek istediğiniz tutar kısmına ise, TRY çekme miktarınızı girmeniz gerekir.

4. “GÖNDER” butonuna bastıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır. Türk Lirası çekim işlemlerinizde SMS ve E-Mail onayı gerekmemektedir.

 

 

Alternatif Ödeme Yöntemleri kullanarak yapacağınız Türk lirası Çekme İşlemleri (PAPARA)

Bilgilendirme:

 

-Sadece adınıza kayıtlı Papara hesabınıza çekim talebi verebilirsiniz. Farklı bir kullanıcı hesabına talep edilen çekim talimatları gerçekleştirilemez.

-Papara ile çekim işlemlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz

 

– 250.000 ₺ üzeri Papara üzeri çekim işlemlerinizde, işlem ücreti Vebitcoin tarafından karşılanmaktadır.

 

– Çekim talepleri otomatik olarak takip edilmekte ve bir sıra dahilinde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle çekim talebi oluşturduktan sonra ayrıca bir bildirimde bulunmanıza gerek yoktur.

 

 

❗  Papara ile gerçekleştireceğiniz çekim talepleriniz mesai saatleri içerisinde işlemleriniz tamamlanmaktadır. Para çekme işlemleri işlem yoğunluğuna göre 0-72 saat sürebilmektedir. İşlem sırasına alınmış olan çekimleriniz için belirlenen süre aşılmışsa, destek talebinizi ekibimize support@vebitcoin.com üzerinden iletebilirsiniz. 

 

Limitler(PAPARA):

 

En az Türk lirası çekme miktarınız : 10 ₺ 

 

En fazla Türk lirası çekme miktarınız : 500.000₺  (24 saat içerisinde yapacağınız işlemlerinizin toplam miktarıdır. )

 

Komisyon: En az 0.20 TRY, en fazla 200.00 TRY olmak koşulu ile %2 komisyon alınır. Komisyon tutarı üzerinden %18 vergi alınır.

 

Tek seferde yapacağınız 250.000 ₺ ve üzeri çekme işlemlerinizde komisyon ücretiniz Vebitcoin tarafından karşılanmaktadır. 

 

 

Papara/PEP İle Türk Lirası Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

1. Papara hesabınız ile Türk Lirası çekmek için Para Çek menüsüne girdikten sonra seçeneklerde bulunan TRY seçeneğine tıklayıp, Papara kısmını seçebilirsiniz.

 

2.Papara seçeneğini seçtikten sonra Papara hesap numaranızı girerek, devam et butonuna tıklamanız yeterlidir.

 

3. Ekranda çıkan hesap bilgilerinizi doğruladıktan sonra, çekmek istediğiniz miktarı girip, gönder butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde çekim işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

 

 

KRİPTO PARA ÇEKME İŞLEMLERİ

 

Bilgilendirmeler:

 

-Çekim talimatı verdikten kısa bir süre sonra transferiniz başlatılır ancak alıcı adrese ulaşması blok zincirindeki yoğunluğa bağlı olarak değişebilir.

 

– Başlatılmış bir transferin durdurulması ve iptali teknik olarak mümkün değildir.

 

– Bazı kripto para birimleri için birden fazla yatırma ağı bulunur lütfen ilgili koinin yatırma adres ağı ile çekim adres ağının aynı olduğuna emin olun. Yanlış ağ seçimi nedeniyle çekim başarısızlığını önlemek için lütfen çekimden önce platform / cüzdan ile iletişime geçerek bilginizi onaylayın.

 

Uyarı: Belirli ürünlerin çekim işlemleri gerçekleştirilirken, doğru çekim adresine ek olarak, işleminizin başarılı olması için gerekebilecek kodları da doldurmanız gerekir. ( Memo, Destination Tag vb.)

 

 

Hesabınıza ilişkin adresinizi ve kodunuzu almak için, hem kodu hem de adresi fonlarınızı çekmek istediğiniz karşı platform ya da cüzdanın kod ve adres bölümüne yapıştırın.

 

 

Limitler:

 

Limit bilgilendirmesi her ürün için farklılık göstermektedir. Çekim işlemi gerçekleştirirken limit bilgilendirmeleri ürüne ait sayfanın altında yer almaktadır.

 

 

KRİPTO PARA ÇEKME İŞLEMİNİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİRİM?

 

1. www.vebitcoin.com sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın ve para çek sayfasına ilerleyin;

2. ÇEKİM işlemi gerçekleştirmek istediğiniz ürünü listeden seçin.

3. İşlem gerçekleştirmek istediğiniz adres bilgisi ile çekim yapılacak tutarın bilgisini yazıp, doğruluğunu kontrol ediniz. Çekim sayfasında işlem ücretinizi ve alıcıya ulaşacak son miktarı görebileceksiniz.

 

 

❗ Eğer istediğiniz ürünün çekim işlemi için gerekebilecek kod varsa (tag, memo vb.) kod alanına doldurmanız gerekir.

 

 

 

 

 

4. Tüm işlemleri tamamladığınızda çekim işleminizin gerçekleşebilmesi için hesabınızda yer alan Google veya SMS doğrulamasını tamamlamaya yönlendirileceksiniz. Lütfen gelen kodu kontrol edin ve belirtilen süre içinde işleminizi tamamlayın. 

 

5. Doğrulama işleminizi tamamladıktan sonra e-mail onayınızı da gerçekleştiriniz. E-mail onayı sonrası  işleminiz tamamlanacaktır.

 

 

 

 


İlginizi Çekebilir