TÜRK LİRASI VE KRİPTO PARA YATIRMA İŞLEMLERİ

21 Ekim 2020

Türk Lirası Yatırma İşlemleri

 

Banka aracılığı ile yapacağınız Türk Lirası Yatırma İşlemleri

 

Bilgilendirme

 

– Sadece adınıza açılmış bireysel, vadesiz, Türk Lirası hesaplarından gönderim yapılmalıdır. Farklı bir kişiye ait hesaplardan yapılan gönderimler kabul edilmemektedir.

 

– Belirlemiş olduğumuz bankası hesaplarımıza dilediğiniz zaman Türk Lirası yatırabilirsiniz. Belirlenmiş banka seçenekleri dışarısında yapacağınız EFT işlemlerinde ise, mesai gün ve saatleri içerisinde Türk Lirası yatırabilirsiniz.

 

– ATM’lerden gönderilen paralar kabul edilmemektedir.

 

–  IBAN numaramız ile Vebitcoin’in banka hesaplarına yatırma işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılarımızın açıklama koduna TC Kimlik numaralarını yazmaları gerekmektedir. 

 

– Transfer işlemi tamamlandığında bakiyeniz otomatik olarak güncellenecektir.

 

– Yatırma işlemlerinizde komisyon bulunmamaktadır.

 

– İlk kez yatırma işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılarımız, 48 saat boyunca herhangi bir kripto para yatırma ya da çekme işlemi gerçekleştirememektedir. 

 

 

Limitler:

 

En az Türk lirası Yatırma miktarınız : 100 ₺ 

 

En fazla Türk lirası Yatırma miktarınız : 1.000.000₺  (24 saat içerisinde yapacağınız işlemlerinizin toplam miktarıdır. )

 

Toplam Türk Lirası Yatırma Limitiniz : 10.000.000₺  ( Aylık )

 

Banka aracılığı ile Türk Lirası Yatırma İşlemini Nasıl yaparım?

 

 

1. http://www.vebitcoin.com sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın ve yatırma sayfasına ilerleyin;

2. İlk sırada olan TRY kısmına tıklayarak Banka aracılığı ile yatırma seçeneğini seçmiş olursunuz.
Bu yöntemi kullanarak Türkiye’deki tüm bankalar üzerinden EFT ve Havale yapmanız mümkündür. Size uygun bankayı seçtikten sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz. Vebitcoin hesaplarına yatırma işlemi gerçekleştirecek olan kullanıcılarımızın, ( Ziraat Bankası, Fibabank, Vakıf Katılım Bankası) açıklama koduna TC kimlik numaralarını yazmaları gerekmektedir.

 

 

3. Ardından banka Havale/EFT işleminde kullanacağınız bilgileri içeren aşağıdaki ekran açılacaktır. Lütfen bu alanda belirtilen bilgilendirmeleri okuyunuz. Her yeni Türk Lirası yatırma işleminizde, para yatırmanız için size gösterilen IBAN bilgilerini kontrol edin ve yalnızca TL yatırma ekranında belirtilen IBAN numarasına gönderim yapın.

 

 

Önemli: Bankaların sistemlerinde yaşanan yavaşlık ve arızalar gibi olağandışı durumlarda transferlerin hesaplarınıza yansıtılması öngörülen zamandan daha uzun sürebilir.

 

Alternatif Ödeme Yöntemleri kullanarak yapacağınız Türk lirası Yatırma İşlemleri (PEP-PAPARA)

Bilgilendirme:

 

 

-Papara ve PEP kullanarak yapacağınız yatırım işlemlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz. Papara hesabınız yoksa, http://www.papara.com adresinden hesap oluşturabilirsiniz. Pep hesabınız yoksa, http://www.peple.com.tr adresinden hesap oluşturabilirsiniz.

 

 

– Yatırma işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşebilmesi için TC Kimlik Numarası ve Ad Soyad bilgilerinin Vebitcoin hesabına kayıtlı bilgilerle eşleşmesi gerekmektedir. Papara hesabınız ile Vebitcoin’e ilk kez para yatırma işlemi gerçekleştirecek kullanıcılarımız, Kişisel banka hesabınız üzerinden papara hesabınıza belirli bir miktar Türk Lirası yatırım yapmanız gerekmektedir.

 

– Pep ile yapacağınız yatırma işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşebilmesi için TC Kimlik Numarası ve Ad Soyad, Telefon numarası bilgilerinin Vebitcoin hesabına kayıtlı bilgilerle eşleşmesi gerekmektedir.

 

–  ❗ PEP üzerinden  IBAN adreslerimize 7/24 havale işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılarımızın açıklama koduna ”VBT yazdıktan sonra TC Kimlik Numaranızı ‘‘ yazmanız gerekmektedir. Lütfen bu işlemi yaparken arada boşluk olmamasına özen gösteriniz. VBT ve TC Kimlik numaranız arasında boşluk olursa, para yatırma işleminiz başarılı olarak gerçekleşmez.   ( Örnek: VBT12345678978 ) 

Limitler(PEP ve PAPARA):

 

En az Türk lirası Yatırma miktarınız : 10 ₺ 

 

En fazla Türk lirası Yatırma miktarınız : 500.000₺  (24 saat içerisinde yapacağınız işlemlerinizin toplam miktarıdır. )

 

Papara/PEP İle Türk Lirası Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

1. www.vebitcoin.com sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın ve yatırma sayfasına ilerleyin;

 

 

2. TRY seçeneğine tıklayarak, yatırma işlemini yönteminizi PAPARA ya da PEP olarak seçin.

 

 

3. Yatırmak istediğiniz miktarı belirleyerek GÖNDER butonuna tıklamanız yeterlidir.

 

 

4. Bu aşamada tarayıcınız yatırma işleminizin işleme alındığını belirtecek ve sizi PAPARA/PEP hesabınıza yönlendirilecektir. Açılan sayfada Papara/PEP hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

 

 

 

 

 


İlginizi Çekebilir